Krzysztof Koziołek – „kryminalista bez wyroku” w łapskiej bibliotece

Krzysztof Koziołek autor siedmiu powieści kryminalnych m.in. „Miecz zdrady”, „Święta tajemnica”, „Premier musi zginąć”, wydawca, sprzedawca, dystrybutor i rzecznik prasowym w jednej osobie 18 września 2014 r. był gościem łapskiej biblioteki. Pisarz pochodzi z Zielonej Góry. Obecnie mieszka w Nowej Soli, jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i oczywiście, jak sam o sobie mówi, “kryminalista bez wyroku”. Autor barwnie i ciekawie opowiadał o sobie, o tym jak pisze i skąd czerpie tematy. Mówił o tym, że pisarstwo, choć niełatwe, sprawia mu wiele satysfakcji. Zdradził zebranym kilka tajników swojego warsztatu twórczego m.in. sposób w jaki wybiera nazwiska bohaterów swoich powieści i niezwykłych skutkach wynikających ze zbieżności z nazwiskami prawdziwych osób. Pan Krzysztof zdaje się podzielać opinię, że należy do ścisłej czołówki twórców nowej ery polskiej powieści kryminalnej, sensacyjnej, a nawet fikcji politycznej, czy tak zwanej historii alternatywnej. Oprócz przygód z kryminałem skandynawskim ma na swoim koncie przygodę z thrillerem politycznym. Wydarzeniu towarzyszyła “kryminalna” oprawa na wzór miejsca zbrodni z kredowym obrysem ciała, ponumerowanymi dowodami i policyjną taśmą oraz interesująca prezentacja multimedialna. Spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z I LO w Łapach zostało zrealizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki.