Łapska Biblioteka zaprasza na wystawę pt. „Nie znał Pan Jurka? – Nie – Szkoda. Dobry był chłopak z niego”

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko nie urodził się święty, miał swoje słabości. Zupełnie zwyczajny uczeń, ministrant, kleryk, ksiądz, przeciętnie zdolny. 28 maja 1972 roku Jerzy Popiełuszko otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na swoim obrazie prymicyjnym napisał: “Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc”, które to słowa stały się znamienne.Ksiądz Jerzy wyróżniał się wielką odwagą w obronie swoich przekonań, stał się symbolem w walce o wolną Polskę. Jego życie i śmierć jest wzorem wiary i wytrwałości. Spontaniczny i bardzo żywy kult Męczennika rozpoczął się po jego śmierci i trwa do dziś.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy z okazji 30 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ekspozycja zawiera zbiory Pana Sławomira Maciejewskiego.