Wystawa w łapskiej bibliotece pt. „Z marzeń i ofiary krwi” – 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

Ideą przewodnią okolicznościowej wystawy przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy była chęć pokazania walki Polaków o odzyskanie wolności po 123 latach niewoli, ogrom ich poświęceń i działań, które doprowadziły do odrodzenia się państwa polskiego w listopadzie 1918 roku. Walka o wolność była bowiem procesem, na który składał się czyn zbrojny, zabiegi dyplomatyczne, praca kształtowania postaw patriotycznych oraz dojrzałego myślenia o sprawach narodu. Proces ten tworzyły ważne osoby i związane z nimi środowiska patriotyczne, z najbardziej znanymi mężami stanu nadającymi ton polityce polskiej w pierwszej połowie wieku XX – Józefem Piłsudskim i Romanem Dmowskim. Ekspozycja zawiera wiele fotografii i książek związanych tematycznie z odzyskaniem niepodległości Polski. Zapraszamy do oglądania wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.