Menu Zamknij

Wykład Hanny Rembiszewskiej licencjonowanej pielęgniarki, specjalistki pielęgniarstwa rodzinnego pt.„Pół prawdy o stresie”

Doznawanie stresu to nieodłączny element życia każdego człowieka. I choć zdecydowanie wolelibyśmy funkcjonować pozbawione tego czynnika, stres ma również znaczenie pozytywne, ponieważ pewien jego poziom aktywizuje do działania, pomaga się skoncentrować i ułatwia podejmowanie decyzji. Jednakże długotrwałe wystawienie na stres prowadzi do wyczerpania organizmu, osłabienia go, a w konsekwencji do wielu schorzeń i dolegliwości. Przyczyny stresu mogą być różnorodne. Stanowi je cała paleta warunków, wydarzeń i zachowań jakich doświadczamy w ciągu życia. Różni ludzie uznają też za stresujące różne sytuacje.

Doznawanie stresu to nieodłączny element życia każdego człowieka. I choć zdecydowanie wolelibyśmy funkcjonować pozbawione tego czynnika, stres ma również znaczenie pozytywne, ponieważ pewien jego poziom aktywizuje do działania, pomaga się skoncentrować i ułatwia podejmowanie decyzji. Jednakże długotrwałe wystawienie na stres prowadzi do wyczerpania organizmu, osłabienia go, a w konsekwencji do wielu schorzeń i dolegliwości. Przyczyny stresu mogą być różnorodne. Stanowi je cała paleta warunków, wydarzeń i zachowań jakich doświadczamy w ciągu życia. Różni ludzie uznają też za stresujące różne sytuacje. Jednakże istnieją stresory działające wyjątkowo silnie są to m.in.: śmierć współmałżonka, przejście na emeryturę, zawarcie małżeństwa, zwolnienie z pracy, kredyt. Zauważyć należy, że stres wywołują przede wszystkim sytuacje, w których następują zmiany – przede wszystkim gwałtowne i niechciane. Według najnowszych badań znacznie groźniejszy jest długotrwały stres, nawet o niższym natężeniu. Może on wynikać z trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej, finansowej, zawodowej czy rodzinnej. O tym i o innych zdarzeniach powodujących stres mówiła licencjonowana pielęgniarka, specjalistka pielęgniarstwa rodzinnego Pani Hanna Rembiszewska podczas wykładu 3 grudnia 2014 roku w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości. Spotkanie składało się jeszcze z drugiej części a mianowicie z walnego zebrania sprawozdawczo – wyborczego członków UTW. Po zreferowaniu przez prezes UTW Wandę Modzelewską sprawozdania z trzyletniej działalności stowarzyszenia przystąpiono do wyboru władz. Nowo wybranym prezesem została Barbara Gogolewska, wiceprezesem Teresa Janowik, sekretarzem Jadwiga Niczyporuk, skarbnikiem Regina Falkowska. Uległ również skład członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Nowym władzom życzymy prężnego rozwoju w działalności stowarzyszenia a także trafnych, owocnych i mądrych decyzji.

                                                                                                                                               UTW

 

Skip to content