Mikołaju, Mikołaju wszystkie dzieci Cię wołają… Mikołajki w Bibliotece Publicznej w Łapach

Mikołajki to uroczystość, która wprowadza wszystkich w świąteczną, bożonarodzeniową atmosferę: dzieci czekają na przyjście Mikołaja i prezenty, a dorośli wspominają dzieciństwo. Jest to szczególnie uroczy i sympatyczny dzień obchodzony na cześć wspaniałego człowieka – Świętego Mikołaja. Biblioteka Publiczna w Łapach, jak co roku, postanowiła zrobić prezent dzieciom i zorganizowała Mikołajki w bibliotece. Impreza odbyła się trochę wcześniej – 3 grudnia. W swoich progach gościliśmy dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2. Biblioteka w tym dniu przybrała świąteczny, mikołajowy wystrój, a poprzez ciekawe i zabarwione humorem działania postanowiliśmy promować modę na czytanie.
Na początek uczestnicy z wielką uwagą wysłuchali legendy o małym chłopcu, który postanowił pomagać biednym dzieciom, czyli o Mikołaju. Okazało się, że Mikołaj odwiedził naszą bibliotekę wcześniej – zostawił nam list z wyjaśnieniami, życzeniami świątecznymi, a także …worek prezentów! Jednak na upominki dzieci musiały trochę poczekać – atrakcji było przecież tak wiele! Wspólnie bawiliśmy się przy świątecznej muzyce. Przedszkolaki brawurowo przeszły przez wszystkie zabawy – m.in. naśladowanie Mikołaja, stworzenie świątecznego pociągu czy wcielanie się w zwierzęta z szopki. Był też czas i na łamigłówki – test wiedzy ,,Co wiemy o Św. Mikołaju?” został zdany na 6+! Dzieciaki wysłuchały również fragmentu książki ,,Świąteczne opowieści” w przepięknej interpretacji pani Barbary Bajdy – bibliotekarki. Podczas naszej imprezy nie mogło zabraknąć występów artystycznych dzieci – z przyjemnością wysłuchaliśmy świątecznych piosenek w wykonaniu grup z Przedszkola Nr 1 i Nr 2. Atmosfera była wyśmienita! Dzieci wzniosły okrzyk: „Mikołaju, Mikołaju wszystkie dzieci cię wołają, Chodź tu do nas z prezentami to zatańczysz razem z nami”. Mikołaj był bardzo zapracowany, dlatego nie mógł pojawić się osobiście, obiecał jednak że pojawi się u każdego dziecka w Boże Narodzenie!. Następnie przyszedł czas na upominki – grupy przedszkolne otrzymały świąteczne książki, a dzieciaki łakocie. Wspólne zdjęcie i świąteczne życzenia dopełniły całości!
Dziękujemy serdecznie za zabawę. Z niecierpliwością czekamy na następne Mikołajki!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa podziękowanie:
– dzieciom z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 za przybycie, paniom: Małgorzacie Perkowskiej, Joannie Roszkowskiej,
Urszuli Płońskiej za przygotowanie części artystycznej,
– PSS Społem w Łapach oraz Pani Kierownik Sklepu Nr 8 w Łapach za wypożyczenie dekoracji świątecznej,
– Kwiaciarni „Finezja” w Łapach Małgorzata Głowacka –Dworakowska, ul. Plac Niepodległości 6 za
współfinansowanie nagród.