„Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się” – spotkanie wigilijne łapskich studentów UTW

W tradycji polskiej obchody Bożego Narodzenia, a zwłaszcza obchody dnia wigilijnego zajmują miejsce szczególne. W całej Polsce Wigilia Bożego Narodzenia jest bowiem dniem niezwykłym i przeżywanym w sposób szczególny w gronie najbliższej rodziny. Taką właśnie dużą rodziną są studenci łapskiego uniwersytetu., którzy spotkali się 12 grudnia w Restauracji „Łapianka” na opłatkowym spotkaniu. Na uroczystej wieczerzy gościli Burmistrz Miasta Pani Urszula Jabłońska i pracownicy biblioteki. W imieniu Prezes UTW Barbary Gogolewskiej powitała przybyłych Wanda Modzelewska, składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Do tych życzeń przyłączyła się Burmistrz Łap zapewnianiający o swojej wielkiej życzliwości i sympatii. Program poetycko – muzyczny pod kierownictwem Pani Barbary Hołowienko przygotowała sekcja uniwersytetu „Szósty bieg”. Składały się na niego kolędy, wiersze oraz świąteczne piosenki, które wprowadziły zebranych w wyjątkowy nastrój. Przy pięknych polskich kolędach dzieliliśmy się opłatkiem i dobrym, serdecznym słowem, które sprawiło, że odczuliśmy ten szczególny rodzaj więzi, która łączy nas od dawna jako członków studenckiej społeczności. Wzruszającym akcentem spotkana były podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie i efektywną pracę odchodzącej ze stanowiska prezesa UTW Wandzie Modzelewskiej. Atmosfera wieczerzy była prawdziwie rodzinna czego dowodem było wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie Pana Romana Czecha. Uroczystość dobiegała końca jednak na sali nadal unosił się świąteczny duch, podsycany serdecznymi uśmiechami i gestami.

UTW