Ferie na cztery łapy, czyli wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki – Ferie w Bibliotece Publicznej w Łapach

,,Ferie na cztery łapy, czyli wszystkie dzieciaki kochają zwierzaki” pod takim hasłem biblioteka przeprowadziła tegoroczne ferie. Półtoragodzinne zajęcia odbywały się 3 razy w tygodniu przez cały okres ferii.
W programie znalazło się wiele atrakcji dla dzieci. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć były zwierzaki – wraz z feriowiczami rozmawialiśmy o zwyczajach, rasach i opiece psów, kotów, królików, koni i wielu innych zwierząt. W ferie nie może być miejsca na nudę, wolny czas można wykorzystać na kreatywne działania. Dlatego stałym elementem były zajęcia plastyczne podczas których dzieci wykonywały rysunki zwierząt. Uczestnicy puszczając wodze fantazji przez całe ferie tworzyli wielką makietę gospodarstwa rolnego – z kilku kartonów, bibuły, kolorowego papieru, plasteliny a nawet drewnianych patyczków do lodów powstała ciekawa i pełna interesujących szczegółów praca. Oczywiście nie mogło zabraknąć chwili z głośnym czytaniem. W magiczny świat książek przeniosły nas historie o zwierzętach z popularnego cyklu autorstwa Holly Webb i Tiny Nolan.
Uczestnicy szczególnie polubili zabawy z chustą animacyjną, tunelem, bajkowe kalambury a także zabawę w pająka i muchy. Gra planszowa ,,Twister Dance” wymagała od dzieci skupienia, sprawności fizycznej i gibkości ciała, której wcale im nie brakowało! Codziennie udostępniane były również stanowiska komputerowe dla wszystkich spragnionych gier i nowinek ze świata.
Ferie zakończyliśmy quizem o zwierzętach, podsumowaniem zajęć i wręczeniem nagród wszystkim uczestnikom zimowych spotkań w bibliotece. Uśmiechnięte buzie i podziękowania od dzieci za poświęcony im czas w pełni zrekompensowały nasz trud i zaangażowanie.
Ferie zimowe się skończyły, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Do zobaczenia!