Ferie zimowe w Płonce Kościelnej

Ferie zimowe przeprowadzone wspólnie przez Bibliotekę Publiczną i Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej były w tym roku wyjątkowe! Uczestnicy zajęć w obu placówkach na nudę narzekać nie mogli. Można stwierdzić, że były to ferie „wyjazdowe”. Dzięki zaangażowaniu Dyrektora DK Łapy wszystkie okoliczne placówki kulturalne miały zorganizowany przejazd autokarem do Uhowa na bal przebierańców i na przedstawienie teatralne oraz na basen do Wysokiego Mazowieckiego. Ponadto dzieci uczęszczające do nas na zajęcia, dzięki uprzejmości kilkorga rodziców, którzy zorganizowali transport, mogły odwiedzić stadninę koni w Uhowie, zwiedzić stajnię „Tradycję” , uczestniczyć w ognisku i konkursie z wiedzy o koniach. Poza tym gościliśmy Panią Joannę Manoś, która przeprowadziła u nas pokaz wyrabiania naczyń z gliny. Zarówno dzieci jak i dorosłe panie mogły zobaczyć koło garncarskie, zdobyć wiedzę na temat procesu powstawania przedmiotów z gliny oraz spróbować swoich sił w ulepieniu własnego naczynia. Miłym urozmaiceniem ferii był bal karnawałowy, na którym nie zabrakło zabaw, konkursów, słodkiego poczęstunku. Na zakończenie naszego zimowego wypoczynku upiekliśmy pączki i zaplanowaliśmy Wielki Bal Walentynkowy, który odbędzie się wkrótce, w walentynkowy wieczór, na który już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią się wspólnie bawić.

Warsztaty garncarskie przeprowadzone przez P. Joannę Manoś
Pieczenie pączków
Ognisko w Uhowie
Przejażdżka na koniach w stadninie