Rok 2015 – Rokiem św. Jana Pawła II

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza na wystawę zatytułowaną „Był i jest wśród nas – 10 rocz. śmierci Jana Pawła II”. W obecnym roku przypada 95. rocznica urodzin, 10. rocznica śmierci i 1. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Ponadto w uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 5 grudnia 2014 r. czytamy: W poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata Sejm RP postanowił ustanowić rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II. W ramach obchodów tych rocznic biblioteka przygotowała wystawę zawierającą bogate materiały fotograficzne i książkowe. Całość uzupełnia wiele cytatów i wypowiedzi samego papieża, jaki i znanych osób na jego temat. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki do końca kwietnia 2015 r.