Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

12 maja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, Grażyną Bąkiewicz, dzięki wsparciu Książnicy Podlaskiej i Biblioteki Powiatowej. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół: w Płonce Kościelnej i Łap Osse.
Pani Grażyna okazała się osobą niezwykle miłą, otwartą, mającą dystans do siebie, a przede wszystkim umiejącą zainteresować i zaintrygować swoimi opowieściami reprezentantów każdej kategorii wiekowej. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do spełnienia, jakim okazało się być dla niej przelewanie na papier obrazów powstających w jej wyobraźni. Dowiedzieliśmy się, jak ważne jest dla niej obcowanie z piórem. Młodzież otrzymała wiele cennych rad, mających pomóc w realizacji ich marzeń, które według Pani Bąkiewicz spełniają się zawsze kiedy gorąco tego pragniemy i dajemy z siebie wszystko, by dopomóc szczęściu. Krótkie streszczenie treści książek, wywołało niezwykłe zainteresowanie przybyłych gości. Pani Grażyna wywarła ogromne wrażenie na młodych i tych odrobinę starszych słuchaczach. Tchnęła w nich nadzieję na to, że marzenia naprawdę się spełniają, czego doskonałym przykładem jest jej życie i twórczość, ciesząca się wielkim zainteresowaniem czytelników. Istniała możliwość zakupu książek autorstwa naszego gościa, a także otrzymania wpisu z dedykacją.
Ciepła i miła atmosfera spotkania, ciekawe opowieści z pewnością na długo zostaną w pamięci nie tylko młodzieży, ale i dorosłych.