Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Publicznej w Łapach

W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy po raz drugi zorganizowała ,,Pasowanie na czytelnika”, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona czytelników.
W uroczystości, która odbyła się 13.05.2015 r. wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 w Łapach. Pasowanie rozpoczęło się wspaniałym przedstawieniem ,,Witajcie w naszej bajce…” przygotowanym przez uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach pod kierunkiem pań: Iwony Hryncewicz i Ewy Łapińskiej. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ trzecioklasistów zachęcający do wkroczenia do niezwykłego świata bajek. Po wspaniałym, kolorowym występie przyszedł czas na czytanie książki – której podczas takiej imprezy nie mogło zabraknąć. ,,Bałagan w bibliotece” Kamila Polaka przeczytała pani Burmistrz Urszula Jabłońska, której serdecznie dziękujemy. Kolejnym punktem uroczystości były występy samych przedszkolaków, którzy w brawurowy sposób śpiewali piosenki i recytowali wierszyki.
W końcu przyszedł czas na najważniejszy punkt spotkania, czyli złożenie przyrzeczenia. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst ślubowania w którym obiecali, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach – pani Barbara Bajda, która dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa ,,Pasuję Cię na czytelnika Biblioteki Publicznej w Łapach”. Wszystkim świeżo upieczonym czytelnikom zostały rozdane prezenty – książeczki wraz z kartą biblioteczną.
Dzień ten był szczególny dla wszystkich nowych czytelników i na pewno na długo zapadnie w ich pamięci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy: dzieciom, rodzicom, dziadkom, a w szczególności za zaangażowanie paniom: Beacie Perkowskiej, Annie Brejnak, Ewie Ołtarzewskiej, Katarzynie Piszczatowskiej, Anecie Jankowskiej, Hannie Dąbrowskiej z Przedszkola nr 1 w Łapach, paniom: Iwonie Hryncewicz, Ewie Łapińskiej, Alicji Zgajewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach, za przygotowanie przedstawienia. Pani Burmistrz Urszuli Jabłońskiej za zachęcenie do czytania oraz za przeczytanie dzieciom książki.
Do zobaczenia za rok!
OTO FILM Z PASOWANIA NA CZYTELNIKA 2015