Flashmob – robimy czytelniczy szum!

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a biblioteka postanowiła zorganizować wydarzenie oparte na zasadach flashmob, czyli wydarzenia gromadzącego tłum ludzi, spotykających się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałej akcji, zazwyczaj zaskakującej dla przypadkowych świadków. Biblioteka postawiła na czytelniczy flashmob i 17 czerwca br. zaprosiła dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Imprezę rozpoczęliśmy nietypowo, ale bardzo udanie – od pokazu baniek mydlanych w wykonaniu pana Dariusza Mierzwińskiego – dzieci były zachwycone! Następnym przystankiem było wspólne przeczytanie ,,Lokomotywy” Juliana Tuwima. Wkrótce przyszedł też czas na taneczną zabawę! Okazało się, że książkę można nie tylko czytać – ale również świetnie się z nią bawić. Uczestnicy imprezy nie tylko czytali na głos przyniesione przez siebie lektury ale również…tańczyli z nimi w rytm znanych przebojów. W ten sposób chcieliśmy udowodnić, że dzieci wcale nie boją się czytania, a książka kojarzy się z przyjemnością! Zaś biblioteka to miejsce, gdzie dzieją się różne niesamowite rzeczy… Akcja podobała się nie tylko samym uczestnikom, ale i zaskoczonym przechodniom. Niektórzy pytali : “co się dzieje? “, “co wy w ogóle robicie?”, niektórych udało się zachęcić do wspólnego czytania. Tego typu akcja była przeprowadzona przez nas po raz pierwszy. I na pewno jest warta powtórzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 za udział w zabawie, Domowi Kultury – w szczególności panu Rajmundowi Brzozowskiemu za przygotowanie muzycznej oprawy oraz panu Wiesławowi Biernatowi za wykonanie zdjęć i filmu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMU