„Czy biblioteka jest cool, a czytanie trendy?” – spotkanie z Dominikiem Sołowiejem

23 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się spotkanie z Dominikiem Sołowiejem – dziennikarzem, publicystą, krytykiem literackim, filmowcem. Uczestniczyli w nim uczniowie Zespołu Szkół w Łapach Osse.Pan Dominik starał się odpowiedzieć na pytanie „Czy biblioteka jest cool, a czytanie trendy?”. Podczas prelekcji zachęcał młodzież do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Stwierdził, że ludzie czytający książki potrafią wczuć się w emocje innych, są inteligentni, posiadają kompetencje społeczne. Natomiast osoby, które nie czytają są ludźmi łatwymi do rządzenia i manipulowania.

Twierdzenie, że „Biblioteka jest cool, a czytanie jest trendy!” jest prawdziwe o czym przekonali się uczestnicy spotkania. Na zakończenie prowadzący zaprosił młodzież do wspólnej zabawy wbudowanie fascynujących historii za pomocą kości opowieści – Story Cubes. Dominik Sołowiej okazał się niezwykle sympatyczną, bezpośrednią osobą potrafiącą nawiązać bliski kontakt z młodzieżą.

Spotkanie autorskie zostało zasponsorowane przez Bibliotekę Powiatową Powiatu Białostockiego jako nagroda za udział Biblioteki Publicznej w Łapach w konkursie “Literackie kwiaty powiatu białostockiego”.