Wakacje w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej

Po wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Najważniejsze, żeby były dobre. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Biblioteki w Płonce Kościelnej nigdy się nie nudziły. Każdy dzień był wypełniony kreatywnymi warsztatami, które przynosiły dużo radości i satysfakcji. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia kulinarne. Wspaniale wykonane artystyczne kanapki, kolorowe deserki i smaczna pizza – zadowoliłyby niejednego smakosza! Wycieczka w plener, poszukiwanie różnorakich roślin – zaowocowały pięknie wykonanym zielnikiem – zajęcia te były jednocześnie i zajmujące i pouczające bo przecież rośliny trzeba było znaleźć, odpowiednio wysuszyć, wyszukać ich nazwy w książkach i Internecie, opisać i wykonać piękny album. Nawet nauka przyszywania guzików czy artystyczne składanie serwetek, przyniosła wiele frajdy – to akurat były takie zajęcia praktyczne. Nie zabrakło też spotkań z książką – wspólnego głośnego czytania, konkursów, zagadek czy też wyświetlania bajek. Zwieńczeniem zaś naszych bibliotecznych wakacji była wspaniała impreza, zorganizowana już wspólnie z WDK – „Wiejskie wesele”. Dzieci z zapałem zajęły się oprawą ślubnej uroczystości, przygotowaniem dekoracji, ze wzruszeniem i w skupieniu uczestniczyły w uroczystej ceremonii, następnie wspaniale bawiły się przy dźwiękach weselnej muzyki. Wakacyjne wesele na pewno na długo zapadnie w pamięci młodych weselnych gości.

Przed nami nowe wyzwania, nowe obowiązki – ale patrząc na kolorowe wakacyjne fotografie pełne uśmiechu, radości, beztroskiego dzieciństwa czuje się satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, że dzieląc się radością z innymi, tak naprawdę uszczęśliwia się samego siebie.

Zajęcia kulinarne
Artystyczne kanapki I
Artystyczne kanapki II
Mała wystawka książek wraz ze smacznymi kanapkami