Narodowe Czytanie w bibliotece

W poniedziałek 7.09 w łapskiej bibliotece odbyła się IV edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Na godz. 10.00 przybyli zaproszeni goście. Ci, którzy czytali ,,Lalkę” Bolesława Prusa oraz widownia -młodzież z łapskiego LO, ZSM i Szkoły Katolickiej. Po przywitaniu uczestników został odczytany list od byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać fragmentów dzieła w wykonaniu pani Burmistrz Urszuli Jabłońskiej, zastępcy burmistrza pana Wiesława Kamieńskiego, pań z Uniwersytetu III Wieku: Janiny Nos, Elżbiety Czyżewskiej, Ireny Zakrzewskiej, Teresy Janowik, nauczycieli: Kingi Guzowskiej i Adama Karasiewicza oraz ucznia Michała Dobkowskiego. W czasie wydarzenia pogoda zaczęła płatać nam figla i całą imprezę musieliśmy przenieść do budynku biblioteki, gdzie kontynuowano czytanie. Na zakończenie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o Bolesławie Prusie oraz rozdaliśmy pamiątkowe pieczęcie od Pary Prezydenckiej. Mimo trudnych warunków atmosferycznych impreza udała się wyśmienicie. Na chwilę przenieśliśmy się w świat powieści Prusa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!