Spotkanie z poezją regionalną w łapskiej bibliotece

Małgorzata Dobkowska poetka, pisarka a przede wszystkim bibliotekarka 21 października była gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki. Poetka jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich m.in.: Konkursu o Nagrodę Skrzydła Ikara, Katowice – Ostrawa 2000; I Ogólnopolskiego Konkursu im. A. Świrszczyńskiej, Kraków 1999; XI Ogólnopolskiego Konkursu o Laur Klemensa Janickiego, Poznań 2003 (Grand Prix). Jej utwory były publikowane m.in. w “Kartkach”, “Akancie”, “Kulturze”, “Poezji Dzisiaj”, “Kontaktach” czy “Bibliotekarzu Podlaskim”. Zadebiutowała tomikiem poezji z 1999 roku pt. “Zatopione w słowach”. W 2006 roku otrzymała Nagrodę literacką im. Wiesława Kazaneckiego za tom „Azymut”. Pani Małgorzata opowiadała o pracy nad swoimi wierszami, o tym skąd czerpie inspiracje, oraz czym jest dla niej poezja. Wspomniała o zabawie słowem, którą zamyka w krótkich formach poetyckich – haiku. Poetka zaprezentowała także swój najnowszy tomik poezji „Przełęcze”. Słuchacze dowiedzieli się skąd wziął się tytuł i zdjęcie na okładce tomiku oraz to, że Pani Małgorzata to nie tylko poetka, miłośniczka wierszy, to także podróżniczka i zapalony fotograf. Uzupełnieniem wierszy w tomiku „Przełęcze” są piękne zdjęcia wykonane przez autorkę podczas licznych podróży.
Poezja naszej regionalnej poetki nie jest łatwa, ale doceniana zarówno przez krytyków literackich jak i czytelników.