,,Marsz, marsz Dąbrowski… – niech cała Polska zaśpiewa” – wystawa w bibliotece

11 listopada mija 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach została otwarta wystawa pt. ,,Marsz, marsz Dąbrowski… – niech cała Polska zaśpiewa”. Święto Niepodległości Polski po II wojnie światowej zostało usunięte z kalendarza polskich rocznic .

„Ojczyznę kocha się nie dlatego, że jest wielka ale dlatego że własna” Seneka

11 listopada mija 97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę Europy. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łapach została otwarta wystawa pt. ,,Marsz, marsz Dąbrowski… – niech cała Polska zaśpiewa”. Święto Niepodległości Polski po II wojnie światowej zostało usunięte z kalendarza polskich rocznic. Dopiero w 1989r. Sejm przywrócił narodowi to święto jako Narodowe Święto Niepodległości. Wystawa w bibliotece przedstawia zdjęcia i materiały archiwalne wydarzeń z tamtego okresu. Są zdjęcia osób które tworzyły środowisko niepodległościowe Polski 1918 roku. Łapiacy również walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap do obejrzenia naszej wystawy w godzinach otwarcia biblioteki.