Podsumowanie projektu „Czytam sobie w bibliotece” w Daniłowie Dużym

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym wzięła udział w warsztatach twórczych projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Organizatorami przedsięwzięcia są Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo Egmont Polska. Zajęcia odbyły się na podstawie publikacji pt. „Scenariusze zajęć i propozycje zabaw integracyjnych” przekazanej przez organizatorów projektu. Podczas zorganizowanych dwóch warsztatów dzieci zapoznały się z fragmentami książek, które stały się punktem wyjścia do dalszych artystycznych poszukiwań. Pani bibliotekarka zaprosiła uczestników do wspólnej zabawy. Pierwsze warsztaty zainspirowane książką „Maja na tropie jaja” zachęciły dzieci do udziału w konkursie plastycznym, w którym rysowały przedmioty kojarzące się z podróżą. Kolejne zajęcia rozpoczęły się przesłuchaniem audiobooka „Legenda o Bazyliszku”. Młodzi słuchacze na podstawie głosów, dźwięków i muzyki wyobrażali, jak wyglądają bohaterowie i przedstawione sytuacje. Warsztaty przebiegły w miłej i kreatywnej atmosferze – zgodnie z hasłem „W bibliotece nie musi być cicho”. Filia pozyskała książki z serii „Czytam sobie” od wydawnictwa Egmont Polska, zaś uczestnicy imienne teczki, w których oprócz dyplomu, znajdowały się kolorowanki, zakładki i zawieszki.