„Czytam sobie w bibliotece” w Bibliotece Publicznej w Płonce Kościelnej

W ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece” w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej zostały przeprowadzone dwa spotkania z najmłodszymi czytelnikami – uczniami klasy I oraz grupą przedszkolną z Zespołu Sszkół w Płonce Kościelnej. Tematem pierwszego spotkania, które odbyło się 30 października – było poznanie życia i zwyczajów wilków na podstawie książki Ewy Nowak „Szarka”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o przyjaźni Gabrysi z małym wilczkiem, rozpoznawały tropy zwierząt, oglądały albumy o wilkach, bawiły się w wesołą zabawę w zdobywanie wilczych ogonków. Na zakończenie spotkania zostały obdarowane kolorowymi zestawami teczek zawierających naklejki, kolorowanki, zakładki, zawieszki. Drugie spotkanie w ramach tegoż projektu odbyło się 6 listopada. W spotkaniu wzięła udział grupa przedszkolna. Na wstępie dzieci zapoznały się z treścią książeczki „Marta i ufoludek” Wojciecha Widłaka. Następnie rozgorzała ciekawa dyskusja na temat gospodarowania odpadami, mali uczestnicy spotkania poznali znaczenie nowego, ciekawego słowa „recykling”. Miłym zaskoczeniem było to, że słowo nie było dzieciakom obce i że doskonale orientują się w zasadach segregowania odpadów. Z zaciekawieniem obejrzały prezentację multimedialną na temat ekologii, następnie zostały zaproszone do otwarcia magicznego worka, w którym znajdowały się różne przedmioty codziennego użytku. Zadaniem małych uczestników warsztatów było wykonanie z nich postaci ufoludka. Dzieci z zapałem z nakrętek, pudełek, folii bąbelkowej, słomek od napojów i innych odpadów tworzyły małe stworki. Z pozostałych przedmiotów ułożyły wspólną kompozycję – statek kosmiczny przyjaciół Ziemi. Na zakończenie spotkania uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia, otrzymali pamiątkowe dyplomy i teczki. Organizatorem projektu według którego zostały przeprowadzone spotkania jest Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz wydawnictwo Egmont.

Spotkanie z dziećmi
Zabawa na podstawie książki "Szarka"
Wspólne zdjęcie z imprezy