„Nie nudzę się sobą” – spotkanie z Zofią Czerwińską i Tomaszem Kozłowskim

Zofia Nowosielska z ,,Czterdziestolatka”, Pani Balcerkowa z ,,Alternatywy 4”, Irenka w ,,Misiu”, uczestniczka wyprawy w ,,Rejsie” i gosposia Karpielów w ,,Poszukiwany-Poszukiwana”. Aktorka teatralna i filmowa. Charyzmatyczna i pełna energii, słynąca z niebanalnego poczucia humoru i dystansu do siebie. Wzięła udział w ponad 300 produkcjach filmowych i teatralnych. Miłośniczka zwierząt. Zwolenniczka nowych technologii, aktywnie korzystająca z komputera i Internetu. Czy wiecie o kim mowa? Zofia Czerwińska, była gościem ostatniego spotkania online z cyklu Akcja: e-motywacja. Podczas spotkania poruszano jak zwykle wiele tematów: między innymi kwestię samotności – jak sobie z nią poradzić i jak z nią żyć, nie czując izolacji z otoczeniem. Zastanowiliśmy się czy umiemy troszczyć się o siebie i czy jest to przejaw egoizmu czy raczej oznaka dobrej kondycji psychicznej. A może akceptacja własnych potrzeb? Pani Zofia szczerze i z humorem opowiadała o swoim optymizmie, sympatii do siebie i innych oraz źródłach, z których czerpie siły na kolejne dni. Jak zwykle w spotkaniu uczestniczył znany już odbiorcom Tomasz Kozłowski – psycholog, szkoleniowiec i ratownik GOPR. Puentą niech będą słowa aktorki „Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne.”, które celnie podsumowują całe spotkanie.
           Projekt Akcja: e-motywacja, w którym wzięła udział łapska biblioteka miał na celu aktywizację i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. Zaprosiliśmy seniorów do spotkań w przyjaznej atmosferze jak również do udziału w przygodzie z odkrywaniem…siebie!Bohaterami webinariów były osoby znane min.: Hanna Sienkiewicz, Emilia Krakowska, Krystyna Kofta, Helena Norowicz, Ewa Nowicka-Rusek, Zofia Czerwińska oraz uczestniczący na każdym spotkaniu psycholog Tomasz Kozłowski. Uczestnictwo w projekcie dodało seniorom odwagi i uzupełniło zapasy energii przydatnej do życia aktywnego i spełnionego. Podczas wszystkich spotkań naszym sprzymierzeńcem był Internet i nowe technologie, które wykorzystaliśmy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w projekcie „Akcja: e-motywacja”.