Biblioteka Publiczna w Łapach doceniona za promowanie czytelnictwa!

Projekt „Czytam sobie w bibliotece” mający na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników w wieku 5-8 lat ogłoszony został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo Egmont.

Za promowanie czytelnictwa Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy otrzymała certyfikat akcji. Jest to podziękowanie Bibliotece za działania zorganizowane w ramach projektu. Przystępując do projektu nasza placówka otrzymała materiały edukacyjne – w tym książki z serii „Czytam sobie”, plakaty promocyjne, scenariusze zajęć oraz teczki z kolorowankami i zakładkami dla najmłodszych. Na podstawie tych materiałów bibliotekarze zorganizowali zajęcia, na które zaproszono dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łapach, Szkoły Podstawowej w Uhowie, Daniłowie Dużym i Płonce Kościelnej. W twórczy sposób uczestnicy interpretowali literaturę dziecięcą, korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka. Celem akcji było ukazanie najmłodszym czytelnikom, że samodzielna praca z książką jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa. Zajęcia pod hasłem „Czytam sobie w bibliotece” odbyły się w Oddziale dla Dzieci oraz w Filiach Bibliotecznych: w Uhowie, Daniłowie Dużym i Płonce Kościelnej.