Ferie zimowe w bibliotece 2016

W okresie tegorocznych nieco krótszych ze względu na inwentaryzację księgozbioru ferii zimowych Oddział dla Dzieci prowadził zajęcia z dziećmi, które nie wyjechały na ferie i spędziły je w mieście.
Celem naszych działań było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie im miłych wrażeń z uczestnictwa w imprezach bibliotecznych. Każde spotkanie było poświęcone innemu tematowi. Tradycyjnie inspiracją do naszych zajęć były książki. Uczestnicy ferii mieli okazję zwiedzić różne kontynenty między innymi Afrykę, Amerykę i Japonię, poznać kulturę i zwyczaje dzieci z różnych krajów i spotkać niesamowite postaci znane również z ekranów telewizyjnych : Króla Lwa, Pocahontas i Pokemony. Każdego dnia dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, układały mniej lub bardziej skomplikowane budowle z klocków. Nie zabrakło również inwencji twórczej. Młodzi artyści rysowali portrety swoich kolegów, z których powstała mini galeria, wykonywali indiańskie pióropusze oraz tworzyli własne kompozycje metodą origami przestrzennego. Niespodzianką był popołudniowy seans filmowy, podczas którego wyświetlony został film pt. „W głowie się nie mieści”, który z przyjemnością obejrzały nie tylko dzieci biorące udział w zimowych feriach ale również i trochę starsza młodzież. Jak przystało na prawdziwe kino nie zabrakło również popcornu. Z racji, że ostatni dzień naszych zajęć przypadł w Tłusty Czwartek nasze spotkania zakończyły się słodkim poczęstunkiem w postaci pączków.
Dziękujemy wszystkim za uczestniczenie w naszych zajęciach i za każdy uśmiech, którym nas obdarzono…
Do zobaczenia za rok!!!