Powrót do domu – spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą w Bibliotece Publicznej w Łapach

W czwartkowe popołudnie, 11 lutego, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy w licznym gronie spotkaliśmy się z autorką sagi rodzinnej panią Katarzyną Drogą – wieloletnią mieszkanką Łap i nauczycielką języka polskiego w łapskim liceum. Obecnie pani Kasia pracuje jako redaktor naczelna magazynu „SENS Rozwój Zdrowie Piękno” Wydawnictwa Zwierciadło. Na spotkaniu nie zabrakło koleżanek ze szkolnej ławy, dawnych uczniów, przyjaciół i miłośników książek. Autorka opowiadała o drugiej części sagi mającej niedawno swoją premierę. W książce ,,Pokolenia. Powrót do domu” znajdziemy wiele odniesień do Łap. W tle opowieści jest dużo odniesień do historii z drugiej połowy XX wieku. Ważne wydarzenia co rusz towarzyszą losom rodziny ze Strękowej Góry. Jest to wizyta Jana Pawła II, wspomnienie zimy stulecia, zachwyt pierwszą Solidarnością, przerwy w lekcjach po wprowadzeniu stanu wojennego, wybuch w Czarnobylu czy rozwiązanie PZPR. Pani Droga przyznała, że łapianie byli ogromną inspiracją do tworzenia tej opowieści. I choć nie wszystkie postaci są prawdziwe, to w każdej można odnaleźć kawałek siebie. Tak jak przy pierwszym spotkaniu tak i teraz towarzyszyła miła, przyjacielska atmosfera która była okazją do licznych wspomnień i wzruszeń. Na zakończenie każdy mógł porozmawiać chwilę z autorką i otrzymać dedykację. Mamy nadzieję, że kiedy ukaże się trzecia część sagi, pani Katarzyna Droga zawita do nas ponownie.