Konkurs plastyczny „Malowane pieśniami patriotycznymi”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego wspólnie z Starostwem Powiatu Białostockiego oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddziałem Białostockim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ph. „Malowane pieśniami patriotycznymi”.

1. Zachęcenie środowiska lokalnego do korzystania z ofert bibliotek.
  2. Kształtowanie przynależności do małej i wielkiej Ojczyzny.
  3. Propagowanie patriotyzmu poprzez twórczość plastyczną wśród użytkowników bibliotecznych.
  4. Popularyzacja pieśni patriotycznych, rozwijanie kultury języka polskiego.
  5. Nauka historii przez kontakt z pieśnią patriotyczną.
  6. Rozszerzenie więzi lokalnych oraz rodzinnych poprzez wspólne wykonanie kokardy narodowej.
  7. Rozbudzenie wśród użytkowników bibliotecznych świadomości wspólnego dziedzictwa.

• Eliminacje gminne – maj
  • Eliminacje powiatowe – czerwiec
  • Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wystawą prac – listopad 2016r.

Regulamin

1. Konkurs adresowany jest do dwóch grup wiekowych – uczniów kl. IV-V szkoły podstawowej.
  2. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy plastycznej do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, ul. Nowy Rynek 15, 18-100 Łapy, Oddział dla Dzieci, z dołączoną kartą zgłoszenia podpisaną przez rodziców lub opiekuna prawnego uczestnika konkursu do dnia 30.04.2015r.
  3. Dostarczone prace plastyczne o tematyce patriotycznej zainspirowane powinny być pieśniami patriotycznymi w oparciu o „Śpiewnik pieśni patriotycznych. Jeszcze Polska nie zginęła” (wyboru pieśni dokonała Lidia Maria Trojanowska). Publikacja została wydana nakładem Starostwa Powiatu Białłła teksty dwóch pieśni, które znajdują się w załączniku.
  4. Prace konkursowe powinny być wykonane własnoręcznie przez uczestnika. Rysunki mogą być czarno-białe lub kolorowe, dowolną techniką graficzną w formacje A3. Wskazane jest również oprawianie prac w passepartoutu. Prosimy nie rolować i nie składać prac.
  5. W ramach konkursu Organizator przedsięwzięcia prosi dodatkowo o wykonanie 3 kokard narodowych przez wspierających koalicjantów (rodzica, dziadka, starsze rodzeństwo). Kokardę proponujemy wykonać z materiału (dodatkowo na odwrocie powinna być zamocowana agrafka). Przygotowane dekoracyjne wstążki będą wykorzystane na zaplanowane spotkania patriotyczne.
  6. Prace przesłane na konkurs muszą stanowić oryginalną twórczość odoby biorącej udział w konkursie, nie powinny być wcześniej publikowane.
  7. Przesłany zestaw tj. praca plastyczna i kokarda będą oceniane przez Jury powołane przez Organizatora.
  8. Wszystkie prace konkursowe muszą być podpisane na odwrocie (imię i nazwisko autora pracy, nazwa gminy).
  9. Przekazane prace pozostają do dyspozycji organizatora bez opłacenia honorarium autorskiego i nie będą zwracane.
  10. Przekazując prace, uczestnik wyraża zgodę na:
    – zasady konkursu zawarte w regulaminie,
    – wykorzystanie swoich danych osobowych na przetwarzanie służące celom konkursowym, m.in. promocja prac w prasie oraz na stronach internetowych, a w przyszłści wykorzystanie bezpłatne prac przez Starostwo Powiatu Białostockiego “Śpiewnika Pieśni Patriotycznych”.
    – ekspozycję prac pokonkursowych.
  11. Zwycięzcy prac plastycznych otrzymają nagrody, a koalicjanci dorośli (wykonawcy kokardy) upominki, które zabezpiecza organizator.
  12. Półfinał odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy w maju, natomiast uroczysty finał z udziałem uczestników i prezentacją prac zostanie przeprowadzony na początku listopada w Supraślu, o czym zostaną poinformowane biblioteki gminne, a następnie za ich pośrednictwem uczestnicy konkursu.
  13. Jednocześnie Starostwo Powiatu Białostockiego zobowiązuje się do przekazania wzbogaconego śpiewnika Laureatom oraz Bibliotekom biorącym udział w konkursie powiatowym.

ZAPRASZAMY!