Spotkanie z Tomaszem Szwedem w Operze Podlaskiej

Dnia 22 kwietnia uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej pod opieką wychowawczyni oraz pań pracujących w bibliotece szkolnej oraz publicznej, wzięli udział w spotkaniu z Tomaszem Szwedem – znanym i cenionym kompozytorem i piosenkarzem, autorem serii książek o Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce. To niesamowite spotkanie autorskie odbyło się w Operze Podlaskiej. Przebiegało w miłej, rozśpiewanej atmosferze. Pan Tomasz śpiewał piosenki o zwierzętach, w czym wtórowały mu dzieciaki. Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Przygotował wiele ciekawych zabaw dla małych odbiorców. Dużo emocji wzbudziła zabawa ruchowa z piórami ptaków. Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz zdobyć jego autograf. W podziękowaniu za miłe spotkanie uczestnicy wręczyli panu Szwedowi własnoręcznie zrobioną laurkę. Tego dnia dzieci mogły również wziąć udział w Międzynarodowych Targach Książki, które odbywały się w gmachu Opery. Miały okazję odwiedzić stoiska około 70 wydawców, zakupić ciekawe książki, spotkać znanych autorów. W imieniu Szkoły Podstawowej oraz Biblioteki Publicznej z Płonki Kościelnej serdecznie dziękujemy Bibliotece Powiatowej za umożliwienie nam uczestnictwa w ciekawym spotkaniu autorskim.
Wręczenie własnoręcznie zrobionej laurki
Rozdawanie autografów
Grupa dzieci biorących udział w spotkaniu