Program obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach 9-14 maja 2016 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

Program obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach 9-14 maja 2016  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

9 maja (poniedziałek)

• godz. 8.00 – lekcja biblioteczna dla młodzieży gimnazjalnej pod hasłem Czasopisma i zbiory regionalne w łapskiej bibliotece – (Czytelnia)

• godz. 8.00 – lekcja biblioteczna dla młodzieży gimnazjalnej Booktuberzy, blogerzy, youtuberzy czyli o książkowym szaleństwie w Internecie”   – (Wypożyczalnia)

• godz. 9.00 – konkurs czytelniczy ph. Mistrz pięknego czytania zorganizowany wspólnie z biblioteką szkolną (FB Płonka Kościelna)

• godz. 10.00 – Pasowanie na czytelnika biblioteki publicznej (Oddział dla Dzieci)

• godz. 12.00 – konkurs plastyczny Biblioteka moich marzeń (FB Daniłowo Duże)

• godz. 13.00 – zajęcia edukacyjne Czego uczy biblioteka. W czym pomaga? O czym informuje? , Zgaduj-zgadula z tematyki książki  i  biblioteki (FB Daniłowo Duże)

10 maja (wtorek)

• godz. 8.00 –  „Euro 2016” – quiz sportowy, konkurs dla młodzieży gimnazjalnej (Czytelnia)

• godz. 9.30 – poranek filmowy dla przedszkolaków (Oddział dla Dzieci – sala Czytelni)

• godz. 11.00 – Przybyli Ułani… – spotkanie z Ułanami ze Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich (FB Uhowo)

11 maja (środa)

• godz. 8.30 – projekcja filmu dla uczniów Szkoły Podstawowej z Łupianki Starej (Oddział dla Dzieci – sala Czytelni)

• godz. 9.00 – spotkanie autorskie z Anna Zamojską (Wypożyczalnia)

• godz. 10.00 – warsztaty garncarskie –spotkanie z Joanną Manoś, właścicielką pracowni garncarskiej „Makutra”- (FB Daniłowo Duże)

• godz. 11.00 – spotkanie z Gorgoniem – artystą tworzącym obrazy metodą pirograficzną (FB Płonka Kościelna)

• godz. 12.00 –podsumowanie spotkań z cyklu „Czytamy i oglądamy Sienkiewicza” organizowanych z okazji Roku Sienkiewiczowskiego dla młodzieży gimnazjalnej   (Wypożyczalnia)

• godz. 15.00 – projekcja filmu w ramach klubu filmowego „Filmołap” (Oddział dla Dzieci – sala Czytelni)

12 maja (czwartek)

• godz. 8.00– lekcja biblioteczna dla młodzieży gimnazjalnej „Booktuberzy, blogerzy, youtuberzy czyli o książkowym szaleństwie w Internecie” (Wypożyczalnia)

• godz. 9.00 – Zaprzyjaźnij się z książką – zajęcia promujące czytanie (FB Uhowo)

• godz. 10.00 – poranek filmowy dla przedszkolaków (Oddział dla Dzieci – sala Czytelni )

• godz. 11.00 – konkurs czytelniczy ph. Mistrz pięknego czytania (FB Daniłowo Duże)

• godz. 12.30 – lekcja biblioteczna pt. Mądrość ukryta w przysłowiach (FB Daniłowo Duże)

• Rozdawanie ulotek promujących bibliotekę

13 maja (piątek) Dzień filmowy w bibliotece

• godz. 8.00 – seans filmowy dla uczniów z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej (Czytelnia dla Dorosłych)

• godz. 9.50 – spotkanie mieszkańców Uhowa z aktorem Maciejem Mikołajczykiem (FB Uhowo)

• godz. 10.30 – poranek filmowy dla przedszkolaków (Oddział dla Dzieci – sala Czytelni)

• godz. 18.00 – Seans dla dorosłych, projekcja filmu.