Teatr Edu Artis z Krakowa w Łapach spektakl propagujący czytanie książek

Edukacja teatralna rozwija horyzonty, kształtuje wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Dzieci mają wówczas szanse wystąpienia na scenie razem z aktorami oraz współtworzenia przedstawienia kreując tym samym bajkowy świat.

Dnia 5 maja br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła Teatr EDU ARTIS z Krakowa. Dzieci z łapskich Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2, Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz z Zespołu Szkół w Płonce Kościelnej miały okazję obejrzeć pięknie zinterpretowany spektakl propagujący czytanie książek „Witajcie w naszej bajce” . Głównym przesłaniem spektaklu było zachęcenie do czytania. Jeśli będziemy chętnie sięgać po książki to wszystkie postaci będą zawsze na swoim miejscu. Aktorzy wcielili się w postaci z różnych bajek m.in. Pana Kleksa, Babę Jagę, Tygryska, czy Jasia , które pomieszały się i nikt nie wiedział, kto jest kim i z jakiej bajki pochodzi. Dopiero po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia „Bajko-bajeczko, książko-książeczko do domu, do domu przenieść się chcę” mogły odnaleźć swoje właściwe miejsca w zaczarowanym świecie książek. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w prowadzonej inscenizacji, śpiewając i tańcząc, przy tytułowej piosence z Akademii Pana Kleksa: „Witajcie w naszej bajce”. W przedstawieniu nie zabrakło śmiesznych scen, pięknych strojów, dekoracji a przede wszystkim zadowolenia młodych czytelników.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkół Podstawowych Nr 1, Nr 2, Katolickiej Szkole Podstawowej, Zespołowi Szkół w Płonce Kościelnej za udział w imprezie oraz Panu Wiesławowi Biernatowi za wykonanie zdjęć i filmu.