Aktywny Czytelnik 2015/2016 w Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej

Do tradycji biblioteki należy nagradzanie najbardziej aktywnych młodych czytelników. Także i w tym roku tradycji stało się zadość i oto 20.06.2016 r. najbardziej zagorzali młodzi czytelnicy, wyłonieni spośród różnych kategorii wiekowych, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Uroczystość wręczenia nagród nastąpiła podczas apelu szkolnego w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej. Korzystając z okazji, Biblioteka Publiczna podziękowała Panu Dyrektorowi, nauczycielom, Bibliotece Szkolnej prowadzonej przez Panią Mirosławę Białą za wspaniałą całoroczną współpracę, za wspólne spotkania, imprezy, projekty, konkursy. Fakt porozumienia na wspólnej płaszczyźnie bardzo cieszy, tym bardziej, że młodzież w dobie współczesnego rozwoju cywilizacji coraz bardziej odchodzi od tradycyjnej formy książki i dlatego bardzo ważne jest zaszczepienie w młodym czytelniku pasji czytania. A oto lista „Aktywnych Czytelników”:
  1. Jakub Prorok
  2. Maja Prorok