Najlepsza drużyna – to moja Rodzina – Wakacje w bibliotece 2016

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy podczas tegorocznych wakacji zaprosiła wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach ph.: „Najlepsza drużyna – to moja Rodzina”. Przygotowano ciekawe i interesujące formy spędzenia wolnego czasu i jak co roku było wielu chętnych do zabawy i zajęć edukacyjnych w bibliotece.
W ciągu bardzo pracowitego tygodnia nasi młodzi czytelnicy wzięli udział w bloku różnorodnych imprez. Odbyło się „spotkanie z bajką i legendą”, czyli głośne czytanie tekstów, wykonywanie prac plastycznych wykorzystując różne techniki, gry i zabawy ruchowe, internetowe, logiczne, wymagające koncentracji i skupienia. W naszej ofercie nie zabrakło również kina letniego. Na dużym ekranie dzieci z rodzicami bądź to dziadkami obejrzeli kolejną część filmu o niesamowitej przyjaźni chłopca z psem. W wolnej chwili dzieci chętnie sięgały po gry stolikowe, puzzle, klocki Jenga i bierki. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim tworzenie różnorodnych budowli z mega dużych klocków konstrukcyjnych.
W ostatnim dniu na zakończenie naszych spotkań za aktywny udział i zaangażowanie wszyscy uczestnicy w obecności rodziców i dziadków otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Zajęcia przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestniczyły w nich 102 osoby.
Były to dzieci w wieku od 5-12 lat.
Dziękujemy wszystkim miłośnikom Wakacji w bibliotece : dzieciom, rodzicom i dziadkom, za udział we wspaniałej zabawie.
Zachęcamy wszystkich młodych wielbicieli książek  oraz ich rodziny do odwiedzania Biblioteki nie tylko podczas wakacji ponieważ:
„Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego. W progi wejdź gościu, stań się przyjacielem” (J. Wiktor)