Biblioteka w Łapach laureatem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy znalazła się wśród trzech bibliotek z województwa podlaskiego, które zakwalifikowały się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark, został objęty patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży nauką programowania i pokazanie, że jest to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło świetnej zabawy! W ramach projektu w Oddziale dla Dzieci odbędą się warsztaty dla młodych osób, przede wszystkim uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjów. Zajęcia prowadzić będą profesjonaliści – entuzjaści programowania. Czas trwania projektu: wrzesień – listopad br.

Kontynuacją tych warsztatów i nauki programowania będzie Lokalny Klub Kodowania w bibliotece.