Spotkanie pełne muzyki w łapskiej bibliotece

Środowe popołudnie, 28 września, na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem tak żywiołowego i rozśpiewanego spotkania jeszcze nie było w łapskiej bibliotece. A wszystko to za sprawą Tomasza Szweda, znanego i cenionego kompozytora, piosenkarza występującego na estradzie od wielu lat. Pan Tomasz, który pierwszy raz zawitał do Łap, szybko zaskarbił sobie sympatię uczestników zabawnymi anegdotami ze swojego życia, opowieściami o podróżach i pracy z dziećmi, m.in. w klinice ,,Budzik”. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej dopełnił niezapomnianych wrażeń jakich doznali uczestnicy w trakcie spotkania. Nie na darmo mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje i porywa serca, a w szczególności piosenki w wykonaniu tak świetnego artysty. Pan Tomasz jest również autorem książek dla dzieci z serii Klinika małych zwierząt, a na spotkaniu mówił też o książce swojej mamy, pani Marii Stępkowskiej – Szwed pt. Maniusia, Marynia, Maria, która jest sagą rodzinną, zbiorem wspomnień i przeżyć autorki. Była możliwość zakupienia książki pisarza wraz z autografem.

Serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za tą niezwykłą dawkę wrażeń jakiej nam dostarczył, Pani Małgorzacie Rokickiej – Szymańskiej, kierownikowi Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego oraz Książnicy Podlaskiej za zorganizowanie niezapomnianego spotkania z muzyką i literaturą.