Co w koszyku niesie złota pani jesień”- wizyta przedszkolaków w bibliotece

19 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań przedszkolaków z biblioteką, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Impreza odbywała się ph „Co w koszyku niesie złota pani jesień”.

Ta piękna pora roku obfituje w różnorodność barw i mnogość darów przyrody. W tym czasie zachodzi wiele ciekawych zjawisk, które inspirują do organizowania różnorodnych zabaw i zajęć. Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami z różnych środowisk (sadu, parku, ogrodu), zaciekawienie dzieci zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie oraz zachęcenie ich do częstych wizyt w bibliotece. Inspiracją do dyskusji o tej porze roku była ekspozycja prezentująca piękne bogactwo jesieni wykonana przez wolontariuszy z Gimnazjum Nr 1 w Łapach z opiekunem p. Bożeną Matłoka. Warto wspomnieć, że na spotkaniu było gwarnie i wesoło, ponieważ oprócz czytania bajki, nie zabrakło zagadek, rywalizacji w konkurencjach zręcznościowych oraz wspólnego śpiewu i tańca.

Fantastyczna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że tak udanych spotkań będzie jeszcze więcej!