„Odkrywamy Łapy na nowo” – rozmowy o historii

Spotkania w bibliotece związane z historią Łap zawsze gromadzą wielu pasjonatów przeszłości naszego miasta. Tym razem, z racji zbliżającego się 1 listopada, święta Wszystkich Świętych, wspominaliśmy tych, którzy od nas odeszli. Mówiłyśmy o tradycji związanej z odwiedzaniem cmentarzy, zwyczajem palenia zniczy na grobach dawnych i opuszczonych, jak również innych miejscach pamięci, w szczególności Grobie Nieznanego Żołnierza. Podczas rozmowy wszystkie panie poparły akcję organizowaną przez Łapskie Towarzystwo Regionalne, kwestę przed cmentarzem, mającą na celu renowację najstarszych, zabytkowych pomników łapskiej nekropolii. Podkreślały, że pamięć i jej pielęgnowanie jest bardzo ważna, a jej wartość historyczna przekazywana kolejnym pokoleniom, bezcenna. Zapraszamy wszystkich miłośników lokalnej historii na nasze spotkania. Będzie można spotkać się w miłym gronie a swoje wspomnienia przekazać innymi.