„Wiersze pisane sercem” – spotkanie autorskie z poetką Małgorzatą Siemieniuk

Poezja to subtelność, piękno, ulotność, poezja to także miłość, wrażliwość, uczucia. Doświadczyliśmy tego 18 listopada w bibliotece na spotkaniu autorskim z panią Małgorzatą Siemieniuk. Dzieciństwo i lata młodzieńcze poetka spędziła w Barszczewie, a od wielu lat jest mieszkanką Łap. Nagradzana m.in. w konkursach „O baryłeczkę Kubusia Puchatka”, Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka, w konkursie „Majowej konwalii”, Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Różę Karoliny. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w dziedzinie poezji. Debiutowała tomikiem „Nostalgia”. Jest również autorką książek „W zwierciadle duszy”, „Wiersze dla dzieci”. Wiersze pani Małgorzaty znajdują się również w wielu almanachach poezji m.in.: „Błękitny gotyk słowa”, „Moja matka Maryja”, „Witraż z Chironem w tle”. Na wieczorze były obecne osoby, które są ważne dla samej poetki: rodzina, przyjaciele oraz wrażliwi czytelnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w spotkaniu. Miłym i niecodziennym akcentem był występ wnuczki naszego gościa, która oczarowała wszystkich przepiękną interpretacją znanych utworów muzycznych. Czytając przygotowane specjalnie na tę okazję wiersze, mogliśmy się przekonać o różnorodności tematów poruszanych w jej twórczości. Osobowość człowieka ciekawego świata i otwartego na innych oraz ciepła atmosfera, jaką roztaczała wokół pani Małgorzata, zauroczyła słuchaczy. Uczestnicy spotkania, mieli okazję spotkać osobę, która kocha tworzyć, tworzy zawsze i o wszystkim. Wiersze Pani Małgorzaty pisane są sercem, po które z zainteresowaniem sięgną dzieci i ich rodzice, babcie i ich wnukowie. Gdy wybrzmiał ostatni wiersz brawom nie było końca. Dyrektor biblioteki podziękowała poetce oraz wszystkim, którzy tego dnia zdecydowali się przybyć na ten wyjątkowy wieczór.