Misiowe spotkanie w bibliotece

30 listopada Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała dla dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 spotkanie, którego bohaterem był Pluszowy Miś. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w bibliotece przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Na spotkanie z przedszkolakami przybył specjalny gość – pani Janina Nos – ze Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku, która przeczytała dzieciom fragment opowiadania Czesława Janczarskiego “Bajki Misia Uszatka”. Nic tak nie pomaga ochłonąć po wszystkich zabawach jak krótka opowieść. Umieściwszy się wygodnie na dywanie, mali goście wysłuchali bajki relaksacyjnej o tym jak to Kubuś Puchatek odpoczywał po zabawie.

Ten  dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.