,,Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin!” – spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Jakimiukiem

W czwartek, 8 grudnia, bibliotekę w Łapach odwiedził Tomasz Jakimiuk – podróżnik pochodzący z Siemiatycz. Przez półtorej godziny Pan Tomasz z humorem opowiadał o swoich przygodach podczas ekscytującej eskapady przez Ukrainę, Rosję, Mongolię aż do Chin. Podzielił się swoimi przeżyciami, pokazywał zdjęcia i odpowiadał na pytania publiczności. Dowiedzieliśmy się, że dla pana Tomasza podróże to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale przede wszystkim poznawanie ludzi i odkrywanie „siebie”. To także czas na refleksje na temat życia. Nasz gość udowodnił, że aby podróżować nie potrzeba wiele pieniędzy. Najważniejsza jest kreatywność, pozytywne nastawienie i otwartość na innych ludzi. Pan Tomasz podczas spotkania, oprócz wielu ciekawostek ze swoich podróży, przekazał także uczestnikom dużo dobrej energii, która na pewno stała się inspiracją do poszukiwania i realizowania swoich marzeń. Relację z niecodziennej wyprawy wysłuchali i obejrzeli licealiści z I LO i ZSM w Łapach.