„Zimo, baw się z nami”- wizyta przedszkolaków w bibliotece

Zima to najpiękniejsza z pór roku. Krajobraz zimowy to połączenie bieli, skrzącego się śniegu i tajemniczego krajobrazu miasta. 18 stycznia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań przedszkolaków z biblioteką, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łapach. Impreza odbywała się ph „Zimo, baw się z nami”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania „Zima i czary” z serii książek o Muminkach. Brały udział w dyskusji na temat aktualnej pory roku. Na zajęciach postawiłyśmy na aktywność dzieci. Zabawy zostały tak przygotowane aby w jak największym stopniu zainspirować uczestników do czynnego działania. Po dużej dawce energii przyszedł czas na wyciszenie i odpoczynek. W ciszy i skupieniu przedszkolaki wysłuchały specjalnie dobranego tekstu relaksacyjnego „Przygoda w zimowym lesie”. Całej imprezie towarzyszyła muzyka różnego gatunku, począwszy od Vivaldiego do muzyki filmowej m.in. z filmu Robin Hood.
Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie zimą oraz zapoznanie z biblioteką i zachęcenie ich do częstych wizyt w Oddziale dla Dzieci. Warto wspomnieć, że na spotkaniu było gwarnie i wesoło. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca.
Fantastyczna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że tak udanych spotkań będzie jeszcze więcej!