„Zimowy zwierzyniec” – Ferie w bibliotece

Ferie to czas wypoczynku, czas kiedy najmłodsi na chwilę zapominają o szkolnych obowiązkach i oddają się beztrosko zimowemu szaleństwu i zabawie. Zgodnie z coroczną tradycją Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w dniach 23.01-27.01 br. zorganizowała dla dzieci ferie pod hasłem ”Zimowy zwierzyniec”.
Celem organizacji zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Naszym celem było zainteresowanie uczestników ferii słowem pisanym, otaczającym ich światem, aby poprzez zabawę rozwijały wyobraźnię, umiejętność współdziałania w grupie oraz sprawności manualne. Chcieliśmy, aby dzieci mogły zapisać w swej pamięci bibliotekę jako miejsce ciekawe, atrakcyjne, w którym można zdobywać wiedzę i fajnie spędzić czas. Aby książkę kojarzyły nie tylko z nudną lekturą obowiązkową i podręcznikiem szkolnym, ale postrzegały ją jako źródło rozrywki, dobrej zabawy i inspirację do różnych form spędzania wolnego czasu nie tylko w czasie ferii. Program zajęć był różnorodny i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zajęcia rozpoczynaliśmy od czytania bajek i wykonania pracy plastycznej różnymi technikami nawiązującej do wysłuchanego tekstu. Po czym na uczestników zimowych zajęć czekały różne zabawy, krzyżówki, rebusy, kalambury, film, zabawy z tabletami oraz inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Nie zabrakło również muzykoterapii. Na zakończenie ferii dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.
Nikt się nie nudził, każdy mocno się natrudził, był to miło i twórczo spędzony czas. Mamy nadzieję, że na te opinie wpływ miał nie tylko czas wolny od nauki i szkoły, ale przede wszystkim możliwość spędzenia go w naszej bibliotece.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do spędzania ferii w bibliotekach!