„Kropla szczęścia” – spotkanie autorskie z Danutą Dunaj

„Padła na mnie kropla szczęścia
Właśnie dziś
Taki traf
Szczęście nie popełnia gaf…”
Szczęście – to motyw wielu wierszy Danuty Dunaj, poetki z Turośni Kościelnej, którą mieliśmy okazję gościć w murach naszej biblioteki. We wtorkowy wieczór 30 stycznia br. do naszej placówki przybyli sympatycy poezji, przyjaciele naszego gościa, a także koleżanki ze szkolnej ławy. W spotkaniu uczestniczył również wójt Turośni Kościelnej, Grzegorz Jakuć, nieustający popularyzator jej twórczości. Pani Danusia pełna werwy, animuszu i chęci życia, stwarzała atmosferę kipiącą serdecznością i uśmiechem. Poetka bardzo szybko zawładnęła sercami słuchaczy, a w tym co mówiła i jak mówiła, można było dostrzec pasję, pasję do tworzenia. Wiersze poetki inspirowane są chwilą i mówią o miłości, szczęściu, przyrodzie, wierze czy przemijaniu. Jak sama mówi „Coś musi mnie zdziwić, zaskoczyć bądź zezłościć, abym sięgnęła po cokolwiek do pisania”. Nasz gość bardzo ciepło opowiadał o swoich bliskich, czego dowodem był jeden z wierszy, przeczytany z wielkim wzruszeniem. Nie zabrakło też pytań publiczności, na które chętnie odpowiadała. W podziękowaniu za energetyczne spotkanie uczestnicy nagrodzili Panią Danusię gromkimi brawami.