Walentynkowe spotkanie przedszkolaków w bibliotece

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Z tej okazji 22 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań przedszkolaków z biblioteką, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Impreza odbywała się ph „Walentynkowe spotkanie”.

Na zajęciach postawiłyśmy na aktywność dzieci. Zabawy zostały tak przygotowane, aby w jak największym stopniu zainspirować uczestników do czynnego działania. Całej imprezie towarzyszyła muzyka walentynkowa różnego gatunku. Dzieci wysłuchały opowiadania „Walentynki Clifforda” oraz wzięły udział w dyskusji na temat wysłuchanej przygody. Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków ze Świętem Zakochanych, stworzenie pozytywnej atmosfery między uczestnikami imprezy oraz zapoznanie z biblioteką i zachęcenie ich do częstych wizyt w Oddziale dla Dzieci. Warto wspomnieć, że na spotkaniu było gwarnie i wesoło. Nie zabrakło wspólnego śpiewu i tańca.  Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.