”Co po nich zostało” – okolicznościowa wystawa w bibliotece

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to państwowe święto poświęcone tym żołnierzom, którzy w latach 1944-1963 tworzyli antykomunistyczne i niepodległościowe podziemie. Niezgoda tysięcy Polaków na sowiecki dyktat pchnęła wielu z nich do walki. Ludzie ci nie mogli pogodzić się z samowolą i bezkarnością sił sowieckich stacjonujących w Polsce i nie uznawali władzy rządu komunistycznego. Wierzyli w odzyskanie suwerenności. W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy można obejrzeć wystawę pt. ”Co po nich zostało”, która przedstawia tragiczne losy bohaterów antykomunistycznego podziemia.