Dzień Pisarza w uhowskiej bibliotece

3. marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza. Filia Biblioteczna świętując go zorganizowała zajęcia, w których wzięły udział dzieci z zerówki uhowskiej Szkoły Podstawowej. Skupiliśmy się na znanych, lubianych i cenionych autorach piszących dla dzieci. Takie nazwiska jak Tuwim, Brzechwa, Kasdepke nie są dzieciom obce. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie cechy potrzebne są, by móc pisać dobre i ciekawe książki. Uczestnicy zajęć poznali również narzędzie pracy pisarza: od pióra ptasiego począwszy, przez stalówkę, aż do komputera. Na koniec powstały kolorowanki przedstawiające postać, której dzień świętowaliśmy.