Cyfrowa wypożyczalnia publikacji naukowych w łapskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wprowadziła dla swoich czytelników nową usługę. Dzięki przystąpieniu do projektu Biblioteki Narodowej, nasza biblioteka stała się uczestnikiem Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

ACADEMICA to elektroniczny system wypożyczeń książek i czasopism naukowych, które mogą trafić do szerszego grona czytelników. Głównym celem projektu jest uzupełnienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej. Każdy czytelnik chcący skorzystać z bardzo bogatego zbioru publikacji naukowych znajdujących się w większych miastach, bibliotekach akademickich, czy w Bibliotece Narodowej, może to zrobić w naszej łapskiej placówce. W powiększających się każdego dnia o około 1000 nowych dokumentów zasobach wypożyczalni publikacji naukowych, znajdują się książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego, grafiki, fotografie, rękopisy i inne dokumenty, zarówno z domeny publicznej, jak i chronione prawem autorskim. Obecnie w zasobach CWPN ACADEMICA znajduje się ponad 1 600 000 tekstów naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy. Usługa stanowić będzie ogromne ułatwienie dla uczniów, studentów oraz innych osób, pragnących rozwijać swoje kompetencje w oparciu o profesjonalne materiały edukacyjne. Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w Czytelni dla Dorosłych. Czytelnik otrzyma login i hasło do konta, a po zalogowaniu będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji w tym systemie.
Serdecznie polecamy i zapraszamy osoby zainteresowane do korzystania z ACADEMIKI w godzinach pracy biblioteki.

System academica.edu.pl oferuje czytelnikom:

• Dostęp do współczesnych publikacji naukowych
  • Zasoby Biblioteki Narodowej dostępne w łapskiej bibliotece
  • Publikacje chronione prawem autorskim są udostępnione na terminalu w Czytelni dla Dorosłych
  • Publikacje z domeny publicznej oraz licencjonowane dostępne online są bez ograniczeń
  • Możliwość rezerwacji publikacji na dowolny termin
  • Pełnotekstowa wyszukiwarka
  • Możliwość tworzenia notatek
  • Importowanie danych bibliograficznych
  • Zapamiętywanie kwerend
  • Korzystanie z systemu jest całkowicie darmowe