Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej „Kreatywność na co dzień”

Kreatywność to umiejętność, dzięki której można budować swoją rzeczywistość w wybrany przez siebie sposób. Każdy człowiek jest kreatywny, niektórzy tylko zapomnieli, jak z tej umiejętności korzystać. O tym w jaki sposób rozwijać kreatywność i twórcze myślenie łącząc przyjemne z pożytecznym, dowiedziała się młodzież z Gimnazjum nr 1 w Łapach podczas cyklicznych warsztatów w bibliotece. Zajęcia organizowane we współpracy z Ośrodkiem Przedsiębiorczości w Łapach, prowadzi dyrektor Ośrodka Magdalena Perkowska-Szymanowicz. Spotkania podzielone zostały na dwa bloki – wycieczkę po bibliotece i warsztaty. Młodzież zwiedza bibliotekę poznając całą jej przestrzeń, którą podczas warsztatów stara się zaprojektować tak, aby spełniała standardy najnowszej i najciekawszej aranżacji wnętrz. Próbuje projektować bibliotekę, do której chętnie by powracała, aby korzystać ze zbiorów, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, czy też spotykać się z przyjaciółmi i mile spędzać czas. Warsztaty z kreatywności tematycznie wpisują się w konkurs multimedialny ogłoszony przez bibliotekę pt. ”Biblioteka przyszłości – nasze miejsce”. Cieszy nas, iż młodzież uczestnicząca w zajęciach wykazuje się dużą pomysłowością w projektowaniu nowoczesnych pomieszczeń biblioteki. Bezsprzeczne jest stwierdzenie, że wygląd się liczy, a aranżacja wnętrza i estetyka niejednokrotnie decydują o tym, czy czytelnik przyjdzie do biblioteki, czy nie, a gdy już raz przyjdzie, to czy jeszcze do niej wróci. Czekamy na kolejne grupy i kolejne kreatywne pomysły, jednocześnie zachęcając do uczestnictwa w naszym konkursie multimedialnym, o którym więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej biblioteki www.bibliotekalapy.pl oraz pod nr tel. 85-715-23-49.