,,Hit filmowy – hit książkowy” – po raz drugi

Biblioteka w Łapach postanowiła kontynuować cykl spotkań ,,Hit filmowy – hit książkowy” z młodzieżą gimnazjalną. Poprzednio spotykaliśmy się z Gimnazjum nr 1 w Łapach poznając twórczość Johna Greena. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Niepubliczne Gimnazjum w Łapach. W marcu młodzież przychodziła do biblioteki i poznawała twórczość Jessego Andrewsa – amerykańskiego autora, który napisał młodzieżową książkę ,,Earl i ja, i umierająca dziewczyna”. Na tej podstawie nakręcono film, obsypany nagrodami na festiwalu Sundance. Opowiada on o nastolatku – ekscentrycznym i nieśmiałym Gregu, który boi się zaprzyjaźniać i żyje w samotności…Jego życie zmienia się na zawsze, gdy za namową matki decyduje się dotrzymywać towarzystwa Rachel, szkolnej znajomej, u której zdiagnozowano poważną chorobę… Film przekazuje ważne treści podane w ciekawej, dostosowanej do młodzieży formie. Takie seanse spotykają się z pozytywnym odbiorem – mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież chętniej będzie sięgać po książki.