Multimedialne spotkanie autorskie z Arunem Milcarzem

Arun Milcarz – podróżnik, scenarzysta, niezależny reporter, autor książki ,, CZAD. W poszukiwaniu straconego…” był gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2017 roku, dzięki wsparciu Książnicy Podlaskiej i Biblioteki Powiatowej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Pan Arun, postać niezwykle ciekawa i barwna, w żywiołowy sposób opowiedział nam o swojej podróży do Afryki. Uczestnicy mieli okazję nie tylko wysłuchać historii o Czadzie i jego mieszkańcach, ale także obejrzeć film dokumentalny nakręcony przez podróżnika. Mogliśmy poznać cząstkę świata, tak odmiennego od naszego. Świata biednego, gdzie ludzie nieposiadający dóbr materialnych potrafią cieszyć się każdym dniem. Są radośni, śpiewający, tańczący i pomagający sobie nawzajem. Świata, który nie przejmuje się ramami, schematami i czasem. A wszelkie sprawy załatwia się demain, czyli jutro. Autor zostawił nas z pytaniem czy warto pędzić przez życie, często kosztem relacji z innymi i własnego zdrowia? Na te pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Na koniec można było kupić książkę ,, CZAD. W poszukiwaniu straconego…” z autografem. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu.