Spotkania z pasjami – ”W zdrowym ciele zdrowy duch„ – spotkanie z panią Urszulą Szczurek

W zdrowym ciele zdrowy duch! To zdanie było mottem przewodnim kolejnego spotkania z pasjami, które odbyło się 20 kwietnia 2017r. w naszej bibliotece. Bohaterką była 75-letnia instruktorka fitness pani Urszula Szczurek, która od lat prowadzi zajęcia ruchowe dla seniorów. Pełna energii krakowianka pokazała, że niezależnie od wieku można zachowywać sprawność fizyczną, zdrowie i dobre samopoczucie. Zachęcała do zdrowego stylu życia, dzięki któremu zapobiegniemy chorobom i wydłużymy swoje życie. Aby temu sprostać należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę i codzienną aktywność fizyczną. Pani Urszula organizuje regularne zajęcia fitness dla seniorów gdzie sama dobiera muzykę oraz popularne zajęcia na basenie – aqua aerobic. Poprzez realizację zajęć udowadnia, że aktywnością fizyczną oraz radością, jaka z niej płynie można cieszyć się nie tylko, gdy jest się młodym. Pokazuje również, jak niewiele trzeba, by zorganizować takie zajęcia i przekazywać dalej swoją pasję do uprawiania sportu.