„Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich inicjatorem nowoczesnej myśli bibliotekarskiej” – 100 – lecie powstania – wystawa w bibliotece

W październiku 1917 r. członkowie Komisji Historii Książnic i Wiedzy Bibliotecznej powołali Związek Bibliotekarzy Polskich, pierwszą w kraju organizację skupiającą bibliotekarzy, bibliografów i miłośników książek. Datę tę uznaje się za początek działalności Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, który nazwę obecną przyjął w 1953 r. i służy niezmiennie książce i czytelnictwu. Dla upamiętnienia tej ważnej dla polskiego bibliotekarstwa i kultury rocznicy łapska biblioteka zorganizowała wystawę pod tyt. „Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich inicjatorem nowoczesnej myśli bibliotekarskiej”. Autorom wystawy przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli Stowarzyszenia w ciągu swojej 100-letniej działalności. Hasło przewodnie Jubileuszu to: Wiedza i Doświadczenie, Tradycja i Nowoczesność czego dowodzą eksponowane w gablotach książki i czasopisma. Wystawa prezentuje wydawnictwa fachowe publikowane przez SBP, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, wydawnictwa pomocne w pracy bibliotekarskiej jak również kreowaniu pozytywnego wizerunku bibliotek i zawodu bibliotekarza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oglądania wystawy do końca maja w godzinach otwarcia biblioteki.