„Superowa zakładka do książek” podsumowanie konkursu powiatowego

9 maja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Superowa zakładka do książek”, który skierowany był do dzieci z klas II-III szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Łapy. Organizatorami konkursu byli: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku–Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego wraz z Filią Biblioteczną nr 15, Starostwo Powiatu Białostockiego a także Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Białystok oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy. Celem konkursu było: zainteresowanie dzieci książką i biblioteką, promocja biblioteki, rozwijanie zdolności manualnych dzieci, pobudzenie inwencji twórczej, poznanie różnych form i technik plastycznych.
Na konkurs dostarczono 96 pięknych, kolorowych zakładek. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Ich autorzy  wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu  prac. Ostatecznie wybrano 13 zwycięskich zakładek, a osoby które otrzymały nagrody wezmą udział w eliminacjach powiatowych.

Nagrody otrzymali:

1. Aleksandra Piekutowska – SP Nr 1
2. Anna Leżanka –SP Nr 1
3. Maja Wojtulewicz – SP Nr 1
4. Julia Pilawska – SP Nr 2
5. Zofia Karasiewicz –SP Nr 2

Wyróżnienia otrzymali:

1. Rafał Jaszczuk –Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach
2. Dominika Sienkiewicz- Komarzewska –SP Nr 1
3. Julia Maleszewska – SP Nr 2
4. Amelia Kamińska – SP Nr 2
5. Maria Łapińska – SP NR 1
6. Izabela Roszkowska – Świetlica Socjoterapeutyczna w Łapach
7. Paulina Popławska – SP Łupianka Stara
8. Magdalena Żur – SP Łupianka Stara

Laureaci otrzymali nagrody w postaci książek i drobnych upominków.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy wybitnych osiągnięć artystycznych!!!
Organizatorzy i komisja dziękują nauczycielom oraz opiekunom ze Szkół Podstawowych Nr 1 , Nr 2 w Łapach, Katolickiej Szkole Podstawowej w Łapach oraz Szkole Podstawowej w Łupiance Starej a także Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami.
Ze wszystkich prac w postaci zakładek przygotowana zostanie wystawa, którą można będzie podziwiać w holu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy w czerwcu.