Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Biblioteka Publiczna w Łapach miała przyjemność gościć panią Małgorzatę Karolinę Piekarską. Spotkanie odbyło się 22 maja, dzięki wsparciu Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego. Autorka najbardziej znana jest ze swoich powieści młodzieżowych takich jak ,,Klasa pani Czajki”, ,,LO-teria” czy ,,Tropiciele”. Jednak tym razem pani Piekarska promowała książkę ,,Syn dwóch matek” napisaną wspólnie z jej nieżyjącym ojcem, Maciejem Piekarskim. W książce przeplata się napisany przez niego, w latach 70 reportaż oraz współczesna opowieść, którą spisała autorka. W czasie spotkania przybliżono uczestnikom historię przedstawioną w książce. Historię Jana Tchórza – chłopca uratowanego przez warszawskich kolejarzy z tzw. transportu śmierci. Adoptowali go w 1943 roku Janina i Bronisław Piekarscy, rodzice Macieja Piekarskiego. Ta decyzja na zawsze splotła ze sobą losy dwóch rodzin – biologicznej i adopcyjnej. Przez ten pryzmat autorka opisała także zagładę na Zamojszczyźnie. Uczestnicy poznali tę niezwykle wzruszającą historię i po raz kolejny mogli uświadomić sobie jak ważna jest świadomość historyczna. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym niezwykłym spotkaniu.